sobota 28. září 2013

Liebster Blogger Award


Ahoj všem,
dnes je to na dlouhé čtení, tak si udělejte pohodlí a jdeme na to.;) 
Před nedávnem jsem měla to štěstí být nominovaná na Liebster Blogger Award, za což holkám ještě jednou moc děkuju. Pravidla jsou následující: • říci o sobě 10 věcí
 • odpovědět na otázky
 • vymyslet dalších 10 otázek
 • otagovat 5 blogerek pod 200 čtenářů

10 FAKTŮ O MNĚ

1) Hrozně nerada mluvím před více lidmi a při pomyšlení na ústní zkoušení se mi zvedá žaludek (ať žije zkouškové:-P).

2) Když jsem byla malá, hrozně jsem si vymýšlela a vždycky jsem na to dojela, od té doby nejsem schopná lhát a říkám pravdu i když vím, že mi to kolikrát může spíš uškodit..

3) Nesnáším vtipy, vždycky když někdo začne nějaký vyprávět, nejradši bych utekla.:D

4) Štítím se vypadaných vlasů (i těch svých), nejvíc tmavých a nejhorší je, když se mi dostane cizí vlas v bazénu mezi prsty, brrr.

5) Nebaví mě nakupovat oblečení.

6) Jsem bordelář, ale v kosmetice musím mít všechno tip top.:)

7) Nikdy jsem neochutnala tatarák.

8) Do dneška po mě chtějí v hospodě pravidelně občanku (18 mi bylo před pěti lety).

9) Hrozně nerada telefonuju, ať se to týká hovoru s kamarádkou či objednání k doktorce.

10) Nejsem podobná ani jednomu z rodičů, přitom brácha je úplná kopie taťky.:-pOtázky od Mitsuuko
Jaký máte momentálně nejbližší cíl, kterého chcete s blogem/na blogu dokázat? 
Blog mám spíš pro radost než že bych s ním chtěla trhat rekordy, proto žádný vytyčený cíl nemám, ale mým přáním je mít stále tak milé a vtipné čtenáře jako doposud.;)
Co vám konkrétně psaní a provozování blogu přineslo?
Přineslo mi hlavně radost a dalšího koníčka, protože mě blogování hrozně baví. Dalším milým bonusem je, že se díky blogu seznámíte s holkama, které baví to, co Vás, takhle si dodneška píšeme s Markét (kterou tímto moc zdravím;)) a řešíme co jinýho než kosmetiku.:-P
Snažíte se psát pravidelně, nebo jen tak, jak to na vás přijde?
Já si musím většinou věci plánovat, jinak bych se k tomu "jen tak" nedokopala, články jsou tedy naplánované třeba 14 dní dopředu, ale kolikrát mě napadne nečekaně něco, o čem bych chtěla napsat, tak zasednu k počítači a dávám to na blog hned další den, takže ne všechny články jsou výsledkem systematického plánování.:-P

Další důvod, proč se snažím psát co nejčastěji a pravidelně je ten, že mě samotnou baví blogy, kde se objevují nové články denně (Rendy, máš můj velký obdiv ;)), i když chápu, že to není v silách každého.:)
S jakými blogerkami jste se už osobně seznámily a co vám to konkrétně přineslo?
S několika jsem si již psala, ale zatím jsem neměla tu možnost některou z nich potkat, hrozně ráda bych ale pokecala třeba s Kájou z PlumFoolery,  s Rendy, s božskou Miou :) a je jich víc a víc, všechny holky jsou moc sympatický, tak snad se někdy poštěstí.:)
Experimentujete rády? (ať už s chováním, oblečením, účesy, kosmetikou..)
To je celkem náročná otázka. Co se týče chování, jsem přátelská, nemám problém navodit konverzaci s někým v metru, na druhou stranu že bych přímo experimentovala, to asi ne..na oblečení se ráda vyblbnu, ale pořád v rámci nějakých "norem", takže že bych nosila nějaké extravagantní, alternativní oblečení, to taky ne...s vlasy teda neexperimentuju vůbec, v tom jsem konzerva, takže móda dredů nebo platinových blondých - nic pro mě.:-P Vypadá to tedy, že jediné, v čem ráda experimentuji, je ta kosmetika, hrozně ráda zkouším nové produkty a styly líčení.:)
Máte, nebo děláte něco, co není běžné a vymykáte se tak ostatním?
Hmm, tak jediné, co mě po dlouhém přemýšlení napadlo, je dovednost ohnutí prvního článku u všech prstů bez pomoci.:D *weird*
A vlastně jedna věc by tu byla, už jsem se tu o tom jednou ve zkratce zmiňovala - zhruba od jedenácti let mě fascinuje vše, co se týká koncentračních táborů, což zní trochu děsivě, ale není to myšleno v nějakém positivním slova smyslu.:-P Jinak vůbec nevím, kde se to ve mě vzalo, ale jako dvanáctiletý dítě jsem chodila na různé besedy s přeživšími, sledovala dokumenty, hltala knížky a tak dále a vydrželo mi to dodneška. Doufám, že si teď o mně nebude nikdo myslet, že jsem nějakej úchyl.:-P
Dovedete si teď představit váš život bez blogu?
Představit asi ano, ale určitě by mi chyběl. Vždycky se těším na den, kdy zveřejňuju článek, kdybych byla chopná najít si víc času, psala bych na každý den jeden, protože miluju čtení a odpovídání na komentáře, baví mě článek vytvářet - focení, úprava, psaní a tak dál. Takže ano, představit si to dokážu, ale představa by to nebyla pěkná, jsem hrozně ráda, že jsem se po tolika letech rozhoupala a blog si založila.:)
Kdybyste si měly vybrat značku, se kterou byste chtěly spolupracovat, která by to byla?
Tak těch by bylo. Ráda bych spolupracovala s Rimmelem, protože jeho produkty mám ráda, ať jde o makeup, tužky na oči, stíny, rtěnky nebo třeba laky na nehty. Další takovou by byla Maybelline, kde to mám podobně jako s Rimmelem, za přijatelnou cenu dostanete supr kvalitu.:) Moje srdcovka je ovšem Urban Decay. Miluju jejich oční stíny a tužky a vím, že budu milovat i jejich rtěnky a tvářenky (až si je konečně pořídím :D). Líbí se mi i jejich hravé obaly a tak nějak psychologie celé značky, takže kdybych si měla vybrat jen jednu - Urban Decay.:)Jaký výrobek kosmetické péče byste si hrozně přály vlastnit a proč? (nezávisle na ceně)
Tak já teď asi někoho zklamu, ale pečující kosmetiku moc neprožívám, takže si vystačím s obyčejným Ryorem a jsem happy. Ráda bych jednou vyzkoušela enzymatický peeling od Clarins nebo třeba týdenní/víkendovou péči od Chanel (ta horentní suma teda dost snižuje šance na to, že by se něco takového v budoucnu stalo:-P), ale nevím, jestli se k něčemu takovému někdy dokopu, mně je prostě líto dát za to ty peníze, když na mě desetkrát levnější produkt stejného typu funguje bez problémů a vyhovuje mi. Chápu, že někdo to tak má zase s dekorativkou, tisíc lidí - tisíc chutí.:)
Jak se těšíte na Vánoce? Už se nějak psychicky nebo fyzicky připravujete? =)
Jako malá jsem Vánoce milovala a hrozně jsem je prožívala, ale čím jsem starší, tím míň mě Vánoce baví a jsou pro mě spíš stresem. Nebaví mě natom to, jak všichni šílí, obchodní řetězce si z nás dělají cvičené opičky, protože se chytneme na každou slevu, která  na nás křičí z časopisů, billboardů, televize, rádia.....nedejbože když vidím někde ty propočty, kolik miliard si lidi napůjčovali na to, aby měli na dárky.....prostě mi to přijde jako jedna velká fraška, původní myšlenka pohody a klidu s blízkými se pomalu vytrácí, což je vážně škoda..Doufám, že zase znovuobjevím kouzlo Vánoc, až budu mít vlastní dětičky, které jimi budou žít stejně jako jsem to dělala jako malá já.:)
Takže jediná rada zní, nakoupit dárky co nejdřív, abyste se vyhli těm davům.:-P


Otázky od sunnyl

Aký je tvoj najvačší sen?

Mým velkým a dlouholetým snem vždy bylo podívat se do New Yorku - "města, které nikdy nespí". ;) Vypadá to, že tenhle sen si splním příští léto, takže ani neumím popsat, jak moc se těším.:)
Jinak takovým tím největším životním snem je mít fungující rodinu, kde jsme všichni zdraví a šťastní - zní to ohraně, ale nic důležitějšího asi na světě vážně není.:)Máš svoju najobľúbenejšiu značku kozmetiky? Ktorú?

To dost záleží na jednotlivých typech produktů, nejlepší rtěnka, kterou jsem kdy měla, byla od MACu, stíny má zas lepší Urban Decay, ale jejich báze mi moc nevyhovuje, takže pro tu si zase zajdu ke stojanu Too Faced a tak dále, nemám tedy jednu nejoblíbenější značku, ale jak už jsem psala výš, nejsympatičtější je mi Urban Decay.Daj mi tip na nejakú obľúbenú internetovú stránku/obchod alebo blog.
V poslední době mě zaujal blog kitchenette.com, kde najdete nádherné fotky a zajímavé provedení stránek.:) Oblíbený e-shop by byl jednoznačně beautybay, se kterým mám ty nejlepší zkušenosti (narozdíl od feelunique apod.:-P) 

Spomenieš si na svoj najväčší trapas v živote? Sem s ním.
Vzpomenu, ale právě proto, že je to největší trapas v životě, tak bych si ho nechala radši pro sebe.:-P

Čo z módneho alebo kozmetického sveta by som si podľa teba mala zaobstarať na pridchádzajúce chladné dni?

Někde jsem nedávno četla, že pro nadcházející sezónu by každá z nás měla mít bílý kabát - klasiku, která nikdy nezklame.:)

Športuješ?

Ehm, mohlo by to být lepší.:-P

Za čo míňaš najviac peňazí? 

Tak tady je to naprosto jasný - kosmetika. Nevím, co víc k tomu dodat.:D

Máš nejakú závislosť? 

Bohužel mám, nevydržím den bez sladkého. Jednou jsme byli s partou kamarádů v končinách, kde se nedalo nic koupit a já měla takovou chuť na čokoládu, že jsem nebyla schopná myslet na nic jiného, byla jsem protivná a neměla na nic náladu a až když jsem se do ní doma zakousla, pocítila jsem takovou úlevu a všechno bylo zase v pohodě, v tu chvíli jsem si řekla, že bych s tím možná vážně měla něco dělat.:-/Existuje niečo, čo na sebe nemáš rada a chcela by si zmeniť? Nenechávat věci na poslední chvíli. Tahle vlastnost je tak hrozně otravná.:D Vždycky si plánuju, jak se budu učit průběžně celý týden nebo jak odevzdám práci dlouho před termínem, abych se nemusela zbytečně stresovat a dopadá to samozřejmě tak, že se učím v noci před testem.:-P

Nakonec to najlepšie. Čo je na tebe najlepšie, najkrajšie, jednoducho to, na čo si na sebe najviac hrdá?

Na tyhle typy otázek se vždycky špatně odpovídá, vlastnosti za které jsem ale nejvíc ráda je obětavost a vstřícnost.:)

OTÁZKY PRO NOMINOVANÉ BLOGERKY:

1) Kde se vidíš za takových pět let?


2) Jaký je tvůj nejoblíbenější film?


3) Jak vypadá tvoje běžné ráno?


4) Co je tvým nevětším koníčkem?


5) Jaký je tvůj Svatý Grál na poli kosmetiky?


6) Čím jsi chtěla být, když jsi byla malá?


7) Tvoje nejoblíbenější jídlo?;)


8) Jakou částku zhruba měsíčně investuješ do kosmetiky?


9) Platí u tebe pravidlo "nenalíčená ani s košem" nebo to moc neřešíš?:)


10) A na konec, jak si představuješ ideálně strávený den?

A nominaci posílám dál: 


Těším se, jak se holky poperou s otázkami, tak k nim potom určitě mrkněte.;)

p.s.: Nějakou záhadou se v odkazech neukazoval minulý článek o podzimním líčení, tak na něj určitě koukněte a nezapomeňte připsat do komentářů, co máte na podzim rády vy.;)

zdroje: 
http://www.flaxandtwine.com/
http://www.festivalchocolate.co.uk/
http://www.designincstudios.com/

10 komentářů:

 1. zajimave odpovedi :) a teda ja se stitit vypadanych vlasu, tak nevim :D vlasy ztracim vsude a neuklizet je, asi bych tu byla brzo byla jimi zavalena :D a tu peci od Chanelu bych chtela take zkusit. celkove me ta drazsi pece o plet laka. zajimalo by me, jestli je vzhledem k cene i lepsi a kvalitnejsi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo tak to by mě taky zajímalo,;) haha:D mne jako zase tak nevadi treba na zemi, ale nesmim na ne sahat nebo nesmi byt mokry (treba na umyvadle) :D ja vim,ze jsem s tim divna, ale fobie si clovek nevybira.:( Moc dekuju.:)

   Vymazat
 2. Zajimave :)
  Pro mě vždycky bylo ústní zkoušení záchrana, protože jsem si říkala, že to můžu nějak okecat :D
  Tatarak MILUJU! Nejdřív jsem byla velký odpůrce, že přece nebudu jíst syrové maso, ale jednou to přítel namíchal a dal mi ochutnat a ono to chutnalo jak nějaká velmi dobrá paštika, tak jsem se přestala vzpírat :))

  A s těmi vlasy máš pravdu.. Jsem v tomhle úplně stejná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to ma dost lidi, ale ja jsem pri zkouseni tak nervozmni, ze pomalu ani nevim, jak se jmenuju, natoz vymyslet jak nco okecam.:-P..

   Ja si chut tataraku tak nejak predstavuju, tak se celkem tesím, az ho ochutnam,;)

   Tak to jsem rada, ze nejsem sama:D..

   Vymazat
 3. No tak já se ztotožňuji se všemi tvými odpovědmi! A taky souhlasím s Mitsuuko ohledně Vánoc, já je také táák milovala, ale teď se mi pořád více znechucují (chci se vrátit o 10 let zpět sakra :/)

  OdpovědětVymazat
 4. Prave, pro me je to uz proste jen otrava, ale je mi to trochuh lito, kdyz vidim, jak se z Vanoc raduji nektere kamaradky a prozivaji je..jee tak to mam radost.;)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoooj, tak jsem se "urvala" na minutku, abych to tu prošmejdila...
  Pracovat s Urban Decay, ou jééé, božskej sen, nesplnitelnej... Vezměme to skromně, být takový PR manažerky UD by docela šlo... ALE! Odstěhovat se do USA je první krok, co?
  Budu pokračovat v božskym snění: představuju si svojí koupelnu, kde stále nakupuju a nakupuju skříňky a poličky a ty velice rychle zaplňuju vším, co Urban Decay kdy vyrobil -> všechny paletky, všechny odstíny a barvy <3. Každý ráno sem naklušu v županu a vůbec nebudu vědět jak se nalíčit, takže to bude ententýky =o)

  Haha, to jsem se nasmála, taky NESNÁŠÍM vtipy, prostě mi to nepřijde vtipný, ale spíš trapný. Nesnáším, když si v mojí přítomnosti někdo píská (ZABÍT). A nejím sladký, eh =o) jo, prej jsem divná, ale čokoládičku fakt nepozřu!

  Zato tatarák mám ráda =o) ale doma dělanej a bezpečně -> pro všechny milovnice tataráku si maso kupte, dejde na dva dny do mrazáku, tento jediný způsob zabije případný zárodky těch špatnejch zvířátek...

  Ústní zkoušení já sice nerada, ale třeba mluvit v zasedačce plný lidí, to je pro mne skvělý, fakt to miluju =o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeee ty jsi hodná, Tvoje postřehy mi tu už chyběly, Ti řeknu.;)

   Markét myslím, že jsem právě upadla do hluboký deprese, protože po Tvém popisu CHCI pracovat pro UD a vím, že se mi tenhle sen asi nikdy nesplní.:( :D Ale čte se to nádherně..

   Přesně moje řeč, ty vtipy jsou )plně debilní a nejhorší je, že víš, že se budeš muset zasmát, aby to nebylo blbý.:D

   Haha tak pískání mi nevadí a nechutenství ke sladkýmu nechápu a chci to taky! Vážila bych asi tak o 10 kilo míň.:D

   No já si snad ten tatarák půjdu zítra udělat, všichni o něm tady básní.;)

   Ty jo tak to je pro mě úplná noční můra, ale asi bych s tim měla něco dělat.:-/

   Vymazat
 6. Tento článok mi práve spríjemnil šálku čaju :) S tým NY to máme rovnako, už dlhšie tam plánujeme s priateľom vyraziť, ale práca nám to trocha kazí. Možno budúci rok na jeseň... Ústne skúšanie som mala najradšej a rada vystupujem pred ľuďmi - na to hovorím, že sa rada predvádzam. Článka tohto typu mám rada, je zaujímavé čítať, kto aký je, aké má sny, čo ho baví. Je to fajn.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc ráda, protože to byl jeho účel.;) Taky ráda čtu tagy ostatních.:) To chápu, ale určitě Vám to jednou vyjde.;) Haháá, tak to jsi úplný opak mě, pro mě je to vážně jeden z nějvětších problémů - mluvit před někým, před kým si nejsem úplně jistá, přijdu si jako nahá.:-P

   Vymazat