sobota 1. června 2013

MAY FAVOURITES


Tak tu máme červen a s ním ohlédnutí za uplynulým měsícem. Bohužel jsem kvůli školním povinnostem  neměla tolik času zabývat se kosmetikou a obávám se, že ani tento měsíc to nebude o moc lepší, ale pár věcí mě přece jenom zaujalo.:) Dermalogica: Daily Microfoliant
Přiznám se bez mučení, že takové to důkladnější večerní čištění pleti není úplně moji silnou stránkou, takže nějakou chvíli trvalo, než jsem se dokopala k tomu vyzkoušet daily microfoliant od dermalogicy, který byl v jednom z beauty boxů. Jakmile jsem ho ale zkusila, došlo mi, o co jsem přicházela celou dobu, co mi ležel na dně šuplíku.:) Nemám nijak problematickou pleť, jen v okolí brady se mi často objeví nějaké nesrovnalosti a ty s pravidelným čištěním tímto mikrofoliantem téměř zmizely. Obsahuje miniaturní rýžové částečky, které se při kontaktu s vodou rozpouštějí a tvoří čistící emulzi, která je moc příjemná, ale když jsem zjistila, kolik stojí plné balení, protočily se mi panenky a rozhodla jsem se s tímto cestovním balením hooodně šetřit.:-P

La Chévre: Hydratační pleťové sérum
Kosmetiku La Chévre jsem objevila celkem nedávno v Tescu na Národní a přemýšlela jsem, co bych si měla vybrat vzhledem k tomu, že pečující kosmetiky mám zásoby. Sáhla jsem na konec po hydratačním séru, protože mám sušší pleť a dlouhá zima ji dala vážně zabrat.:) Používám ho ráno a večer a šupinky jsou pryč.:) Zároveň je pleť sjednocenější a působí zdravějším dojmem. Navíc mě zaujalo, že aktivní složka mořského planktonu je v ingrediencích hned na druhém místě (po vodě), většinou marně hledám mezi změtí různých chemických názvů a obsah aktivní látky v produktu najdu až mezi posledními.
Dermalogica: Daily Microfoliant, La Chévre: Hydratační pleťové sérum

Chanel: Aqua Vitalumiére
Chtěla jsem na jaro nějaký lehčí makeup a po Chanelu jsem pokukovala už dlouho. Když ho na mě zkoušel vizážista od Chanelu se slovy "Myslím, že vám dokonale sedne, má krásný přirozený finish, podívejte se" a já při pohledu do zrcadla málem omdlela pod nánosem vrstvy, která byla přímo nechutná, chvíli jsem uvažovala, jestli je tenhle makeup pro mě. Jelikož kolem mě ale chodily slečny prodavačky s podobnými "looky", řekla jsem si, že to asi nebude makeupem a dobře jsem udělala. Nechápu, kolik tun mi tam musel ten milý pán napatlat, protože ať vrstvím, jak vrstvím, makeup se jako zázrakem rozpíjí a splývá a výsledek je vážně maximálně přirozený. Není to takový ten typ, co vám vyretušuje celý obličej, přesto je s ním vaše pleť mnohem více dokonalá a zdravě vypadající. Teď už přesně vím, co myslela Lou z getthelouk, když říkala, že po nanesení je to stále vaše pleť, ale hezčí.:)


Hakuro H74, H79; Chanel: Aqua Vitalumiére, Urban Decay: Naked, Bobbi Brown: Creamy Concealer 
Hakuro: H74, H79
Klidně bych mohla zahodit trilion svých štětců na oči a nechat si jen tyhle dva, protože mám pocit, že po žádných jiných už snad nikdy nesáhnu.:) Opravdu nepřeháním, když řeknu, že H74 je ten nejlepší blending brush, co jsem kdy v ruce měla, stíny rozmaže do ztracena během pár vteřin, ale s tak přirozeným efektem, že to sama nechápu.:D H79 se dá s klidem taky použít na rozmazání stínů, ale efekt již není tak "wau", mně ale hrozně vyhovuje na nanášení stínu přes celé víčko (nabere ho větší množství, což zaručí intenzitu barvy a pak ho na víčku krásně uhladí) a tmavých stínů do záhybu, kam sedí úplně dokonale a hezky rozmaže přechody.

Bobbi Brown Corrector
Psala jsem o něm již zde a přestože si stále stojím za tím, že to je jeden z nejpřirozeněji vypadajících korektorů, které jsem zatím měla možnost vyzkoušet a krycí schopnosti jsou taky moc dobré, stále jsem z něj rozpačitá, co se týče jeho aplikace. Cokoli, co dám přes něj, korektor smaže, takže jsem se ho naučila dávat až navrch na světlý korektor a funguje je to, jenže...mně se líbí právě ten efekt rozjasnění světlým korektorem pod oči a BB korektor zakryje jak kruhy, tak i tento rozjasňující efekt. Přesto jsem ho ráda používala celý měsíc.


Hermés: Un Jardin Sur Le Nil

Hermés: Un Jardin Sur Le Nil
Při příležitosti těch pár teplých květnových dnů jsem oprášila svůj milovaný letní parfém a přestože venku je teď spíš podzim a klidně bych snesla i těžší vůni, tuhle už prostě nedám z ruky. Pokud máte rádi lehké citrusové vůně, které nejsou prvoplánové, tuhle vřele doporučuji.

Urban Decay: Naked
Stejně tak jako každý měsíc, mým každodenním chlebem je tahle paletka. Přestože různé stíny a paletky  kombinuju, pro Naked sáhnu skoro pokaždé, i kdyby to mělo být třeba jen pro stín na rozjasnění nebo na spodní linku.


Bomb Cosmetics: Paradise Lost

Bomb Cosmetics: Paradise Lost
Rída si k učení zapálím nějakou vonnou svíčku a do téhle jsem se tak zamilovala, že už mám asi čtvrté balení a podarovala jsem jimi i všechny svoje kamarádky.:) Vydrží zhruba stejně dlouho jako Yankee Candles a provoní celý pokoj během chvíle. Pokud budete mít cestu do Tesca Národní, doporučuju minimálně očuchat.:-P

A na konec bych vám chtěla ukázat objev a propadák měsíce.

Objevem je tento měsíc určitě korektor od essence, po kterém jsem sáhla spíše ze zvědavosti a překvapilo mě, že je moc fajn.:) Má takovou zvláštní  texturu, která je hodně hydratační, takže splyne pěkně s pletí a krytí je taky obstojné.:) Za tu cenu je super.

Propadákem je pro mě rozjasňující korektor Lumi Magique od Loreal. Byla jsem nadšená, když jsem ho objevila v drogérii, protože makeup ze stejné řady mám hrozně ráda. Korektor má být něco na způsob YSL pera, bohužel se jim to ale moc nepovedlo. Rozjasnění jsem žádně nezaznamenala, krytí je téměř nulové a chvíli po nanesení se korektor rozleze i do neexistujících vrásek a je hrozně vidět, což mi prostě vadí. Navíc je to snad první věc, která na mě oxiduje a přestože je nejdřív krásně světlý, na pleti mám po chvíli světle oranžové mapy.:-/


essence: match2cover cream concealer, Loreal: Lumi Magique concealer

I navzdory počasí Vám přeji pěkný červen ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat