úterý 28. května 2013

URBAN DECAY: MARIPOSA

Dnes mám pro vás jednu srdcovou záležitost od Urban Decay. Tahle značka patří mezi mé nejoblíbenější a konkrétně mezi očními stíny nemají konkurenci široko daleko. :-P Ta máslová konzistence a neuvěřitelná pigmentace mě přímo dostává.

     


Když jsem si před nějakou dobou prohlížela věci v e-shopu Káji, rozhodla jsem se Naked pořídit sourozence a vybrala si tedy paletku Mariposa. Myslím, že byla vytvořena exkluzivně pro výročí Sephory a že se tedy jedná o limitku, ale mám ji už víc jak půl roku a stále ji na e-shopu seženete.:)

     

Líbí se mi, že obsahuje jak neutrální, tak i barevnější stíny, které se dají vzajemně skvěle kombinovat, ale hlavní plus má u mě za to, že přesně tu barvu, kterou vidíte v paletce, ve stejné intenzitě můžete mít na víčku. Kromě Infamous, který je matný, mají všechny stíny shimmer, v čem vidím pro někoho možná jediný problém, ale já jsem na třpytívé stíny přímo zatížená, takže si mě získaly.:)

    

 • Rockstar je nádherná fialová, kterou můžete použít do záhybů na kouřové líčení ale pěkně bude vypadat i na vnější 2/3 víčka se světlým stínem ve vnitřní třetině
 • Gunmetal je vlastně jediný stín, který je i v Naked a ten bohužel nepoužívám vůbec, nelibí se mi modrý podtón, který se ukáže, když se stínem pracujete 


    

 • Pokud někdy vypotřebuju Skimp, tak snad přivřu obě dvě oči nad cenou a koupím si ho jako mono stín, protože ideálnější barvu na rozjasnění pod obočí a do vnitřní části oka jsem zatím neobjevila
 • Infamous vypadá nádherně na spodní lince oka, ale klidně i na oživení tmavých kouřovek
 • Wreckage je jeden z mých nejoblíbenějších, vypadá nádherně na celém víčku nebo jen do záhybů

   

 • Haight
 • Money
Musím se přiznat, že jsem počítala s tím, že modrá a šedá nebudou mými favority, protože tyhle barvy se k mým očím moc nehodí, ale zkusila jsem jednou doma schválně kombinaci těchto dvou a výsledkem jsem byla až zaskočená. Netuším, jak to v UD dělají, ale ty barvy lahodí oku jak v krabičce, tak na něm.:)


   
 
A teď to nejlepší na konec, společně s Wreckage je toto trio mým jednoznačným a nejpoužívanějším favoritem z celé paletky, ty barvy jsou prostě neskutečný.:)

 • Mushroom - ve skutečnosti je o trochu světlejší, ideální na kouřovky
 • Spotlight - NÁDHERNÝ přes celé víčko ;)
 • Limelight - tahle barva mě úplně fascinuje, je těžko zachytitelná, něco mezi zlatavou citronovou a hnědou
Součástí paletky je i štěteček v mini balení, který je stejně naprd jako ten v Naked, ale asi pochopíte, když řeknu, že je 
mi líto ho vyhodit.:-P

Zleva: Wreckage, Infamous, Skimp, Gunmetal, Limelight, Spotlight, Mushroom, Money, Rockstar,Haight

Mariposa paletku doporučuju všema deseti, pokud byste kupovali u Káji, tak vás vyjde jeden stín na nějakých 56 korun, což je vzhledem ke kvalitě téměř zadarmo. Navíc balení je taky moc hezký, vždycky mi zvedne náladu. :)

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, zda máte taky nějakou oblíbenou paletku nebo značku stínů.

Mějte se krásně

4 komentáře:

 1. Moc pěkný článek. :) Mám také Mariposu a Naked, Naked 2 a Basics. UD stínům jsem úplně propadla a musím říct, že i když jsem si myslela, že za ty peníze nestojí, tak stojí! Z těch levnějších mám docela ráda i Sleek paletky, protože na experimenty je to sranda za malá peněz. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju.:) Tak vidím, že oproti Tobě jsem úplnej žabař. :D Taková sbírka by se mi taky líbila..Taky si myslím, že se do nich vážně vyplatí investovat, navíc když si to člověk propočítá, tak na jeden stín ve výsledku vyjde cena skoro jak z drogerky.:)Sleek je super, až je mi kolikrát líto, že jejich paletky nevytahuju častejc.:)

   Vymazat
 2. Tuhle paletku chci!!!:) Já mám jejich stíny taky moc ráda a tužky, ty jsou ještě úžasnější!!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo moje řeč, neznám lepší!;) A do paletky určitě jdi, je skvělá.:)

   Vymazat